Trees Indiana Trail Challenge

Overall Finish List

October 19, 2014


Results By Time to Run www.timetorun.net Timetorun.net

4 Mile

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Cody White 214 24 M 1 Top Fin 25:45.29 25:45.29 6:26/M
2 Matthew Kimbrell 250 24 M 1 20-29 25:46.08 25:46.08 6:27/M
3 Nicholas Brand Fort Wayne IN 151 22 M 2 20-29 27:07.96 27:07.96 6:47/M
4 James Swinehart 157 15 M 1 0-19 28:42.43 28:42.43 7:11/M
5 Cooper Green Huntertown IN 115 14 M 2 0-19 29:13.08 29:13.08 7:18/M
6 Vincent Corona Fort Wayne IN 136 21 M 3 20-29 29:14.29 29:14.29 7:19/M
7 Neal Butler Winona Lake IN 153 51 M 1 50-54 30:33.68 30:33.68 7:38/M
8 Aden Shepard 158 11 M 3 0-19 31:48.95 31:48.95 7:57/M
9 Shawn Maynard Fort Wayne IN 139 37 M 1 35-39 32:01.76 32:01.76 8:00/M
10 Adam Millhouse 218 18 M 4 0-19 32:06.32 32:06.32 8:02/M
11 Suzi Swinehart Fort Wayne IN 149 42 F 1 Top Fin 32:09.05 32:09.05 8:02/M
12 Roscoe Bitzel Huntington IN 118 33 M 1 30-34 32:59.79 32:59.79 8:15/M
13 Mike Else Fort Wayne IN 138 45 M 1 45-49 33:18.73 33:18.73 8:20/M
14 Mathew Kendig Huntington IN 123 28 M 4 20-29 33:37.99 33:37.99 8:24/M
15 Damon Greven Garrett IN 150 43 M 1 40-44 33:46.07 33:46.07 8:27/M
16 Derek Leininger Fort Wayne IN 119 30 M 2 30-34 34:31.13 34:31.13 8:38/M
17 Zach Love 167 15 M 5 0-19 36:18.66 36:18.66 9:05/M
18 Wedeven Caleb 155 17 M 6 0-19 37:06.69 37:06.69 9:17/M
19 Erin Brady Fort Wayne IN 143 43 F 1 40-44 37:16.67 37:16.67 9:19/M
20 Robert Eherenman Roanoke IN 103 48 M 2 45-49 38:36.97 38:36.97 9:39/M
21 Greg Cochran Auburn IN 128 49 M 3 45-49 38:57.85 38:57.85 9:44/M
22 Luke Shepard 159 11 M 7 0-19 39:04.18 39:04.18 9:46/M
23 Bruce Wells 203 59 M 1 55-59 40:31.01 40:31.01 10:08/M
24 Angie Caris Fort Wayne IN 117 47 F 1 45-49 42:31.79 42:31.79 10:38/M
25 Wedeven Graham 154 41 M 2 40-44 43:35.86 43:35.86 10:54/M
26 Lawrence Wuest 162 53 M 2 50-54 44:36.14 44:36.14 11:09/M
27 Kevin Fortriede 251 42 M 3 40-44 46:44.74 46:44.74 11:41/M
28 Marcia Schaefer Harlan IN 148 43 F 2 40-44 46:51.75 46:51.75 11:43/M
29 Kevin Smallwood Churubusco IN 116 54 F 1 50-54 46:56.26 46:56.26 11:44/M
30 Matthew Troyer 169 0 M 8 0-19 46:57.33 46:57.33 11:44/M
31 Wedeven Mason 156 15 M 9 0-19 47:02.46 47:02.46 11:46/M
32 Rebecca Bell Fort Wayne IN 124 32 F 1 30-34 47:03.70 47:03.70 11:46/M
33 Carlton Bradtmiller Fort Wayne IN 125 25 M 5 20-29 47:06.32 47:06.32 11:47/M
34 Matthew Cavell Indianapolis IN 121 33 M 3 30-34 47:10.15 47:10.15 11:48/M
35 Shylyn Clouse Albion IN 145 17 F 1 0-19 49:06.16 49:06.16 12:17/M
36 Doug Ulmer Leo IN 113 59 M 2 55-59 50:01.78 50:01.78 12:30/M
37 Lana Jarrett Leesburg IN 140 63 F 1 60-84 50:24.74 50:24.74 12:36/M
38 Shellie Love 166 46 F 2 45-49 50:28.62 50:28.62 12:37/M
39 Jessica Escobar Fort Wayne IN 147 39 F 1 35-39 51:03.63 51:03.63 12:46/M
40 Danielle Sullivan Fort Wayne IN 120 42 F 3 40-44 51:03.72 51:03.72 12:46/M
41 Molly Baughman Fort Wayne IN 114 26 F 1 20-29 51:27.06 51:27.06 12:52/M
42 Deborah Ryan Ft Wayne IN 122 36 F 2 35-39 51:42.03 51:42.03 12:56/M
43 Helen Hambrock 160 0 F 2 0-19 51:57.21 51:57.21 12:59/M
44 Dick Harnly Fort Wayne IN 127 76 M 1 60-84 52:18.78 52:18.78 13:05/M
45 Ashlie Straka Fort Wayne IN 142 38 F 3 35-39 52:54.12 52:54.12 13:14/M
46 Aren Flint Brownsburg IN 108 33 F 2 30-34 53:13.46 53:13.46 13:18/M
47 Rochelle Alberding Fort Wayne IN 110 71 F 2 60-84 59:04.22 59:04.22 14:46/M
48 Melissa Troyer Lagrange IN 102 44 F 4 40-44 1:00:02.27 1:00:02.27 15:01/M
49 Randy Troyer Lagrange IN 101 50 M 3 50-54 1:00:02.30 1:00:02.30 15:01/M
50 Missy Mante Fort Wayne IN 112 45 F 3 45-49 1:00:26.08 1:00:26.08 15:07/M
51 Krista Bonham Fort Wayne IN 133 24 F 2 20-29 1:00:50.16 1:00:50.16 15:13/M
52 Rhonda Bauermeister Fort Wayne IN 132 35 F 4 35-39 1:00:50.18 1:00:50.18 15:13/M
53 Dani Bradtmiller Huntertown IN 134 25 F 3 20-29 1:09:37.75 1:09:37.75 17:24/M
54 Paige Drayer Ft. Wayne IN 135 24 F 4 20-29 1:09:37.94 1:09:37.94 17:24/M