Maple Creek MS XC Invite

August 23, 2017


Results By Time to Run www.timetorun.net

Overall Finish List - Girls

6th Grade Girls

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 143 Maya Norris Leo Middle School 12:39.0 6:48/M 6  
2 2 329 Kassidy Court St. Vincent 12:58.8 6:58/M 6  
3 3 188 Saige Arnold Maple Creek 13:05.1 7:02/M 6  
4 4 192 Taylor Hansen Maple Creek 13:07.6 7:03/M 6  
5 5 405 Addison Knoblauch Woodside 13:24.3 7:12/M 6  
6 6 6 Ryann Kierski Carroll Middle School 13:25.0 7:13/M 6  
7 (< 5) 170 Lexi Panning Lutherun XC 13:32.7 7:17/M 6  
8 7 1 Marlee Brimner Carroll Middle School 13:34.2 7:18/M 6  
9 8 325 Taylor Aselage St. Vincent 13:45.1 7:24/M 6  
10 9 189 Mackensie Cottier Maple Creek 13:56.8 7:29/M 6  
11 10 8 Maura Sloffer Carroll Middle School 14:04.0 7:34/M 6  
12 11 137 Janelle Albrecht Leo Middle School 14:10.0 7:37/M 6  
13 12 139 Gracyn Burchfield Leo Middle School 14:13.4 7:39/M 6  
14 13 318 Abby Gillespie St. Vincent 14:25.5 7:45/M 6  
15 14 13 Addison Windsor Carroll Middle School 14:28.9 7:47/M 6  
16 15 3 Ella Collier Carroll Middle School 14:50.3 7:58/M 6  
17 16 191 Mary Beth Hall Maple Creek 14:58.3 8:03/M 6  
18 17 145 Ashlyn Scroggins Leo Middle School 15:04.8 8:06/M 6  
19 18 190 Anna Ealing Maple Creek 15:06.6 8:07/M 6  
20 19 138 Rachel Brooks Leo Middle School 15:06.9 8:07/M 6  
21 20 9 Aliyah Souder Carroll Middle School 15:09.9 8:09/M 6  
22 21 320 Anna McCarthy St. Vincent 15:11.1 8:10/M 6  
23 22 140 Emily Cogdell Leo Middle School 15:12.5 8:10/M 6  
24 23 330 Miranda Hensler St. Vincent 15:27.7 8:18/M 6  
25 24 2 Addison Carpenter Carroll Middle School 15:27.9 8:18/M 6  
26 25 317 Lilly Carlin St. Vincent 15:28.1 8:19/M 6  
27 26 321 Haile Schiffeneder St. Vincent 15:29.1 8:19/M 6  
28 27 408 Lindsay McGuire Woodside 15:31.5 8:21/M 6  
29 28 409 Arianna Osborn Woodside 15:36.5 8:23/M 6  
30 29 196 Tiana Swedzinski Maple Creek 15:38.9 8:24/M 6  
31 (> 7) 324 Anna Yoder St. Vincent 15:40.0 8:25/M 6  
32 30 404 Lola Graf Woodside 15:41.5 8:26/M 6  
33 31 365 Savanah Bloomfield Summit Middle School 15:42.8 8:26/M 6  
34 (> 7) 319 Catherine Greenlee St. Vincent 15:43.2 8:27/M 6  
35 32 360 Sydney Hoff Summit Middle School 15:43.7 8:27/M 6  
36 (< 5) 126 Jasmyne Pearson Heritage Jr./Sr. High School 15:45.3 8:28/M 6  
37 (< 5) 110 Makenna Malcolm Garrett Middle School 15:49.3 8:30/M 6  
38 33 406 Ava Lopez Woodside 15:52.0 8:32/M 6  
39 34 272 Jillian Melcher Norwell Middle School 15:53.6 8:32/M 6  
40 35 411 Lauren Saddington Woodside 15:55.7 8:33/M 6  
41 (> 7) 331 Josephine Hinsch St. Vincent 15:59.0 8:36/M 6  
42 36 412 Isabelle Waldron Woodside 15:59.9 8:36/M 6  
43 (> 7) 7 Isabelle Paonessa Carroll Middle School 16:02.8 8:37/M 6  
44 37 273 Gracie Rinkenberger Norwell Middle School 16:03.2 8:38/M 6  
45 38 264 Marisol Nunez Norwell Middle School 16:04.9 8:38/M 6  
46 (> 7) 333 Bridget Zehr St. Vincent 16:05.7 8:39/M 6  
47 39 270 Addyson Heyerly Norwell Middle School 16:07.0 8:40/M 6  
48 40 265 Mallory Falls Norwell Middle School 16:10.4 8:42/M 6  
49 (> 7) 326 Alexandra Beber St. Vincent 16:18.3 8:46/M 6  
50 (> 7) 328 Jillian Brita St. Vincent 16:23.3 8:48/M 6  
51 (> 7) 410 Claire Reinoehl Woodside 16:23.8 8:48/M 6  
52 (> 7) 10 Jayden Souther Carroll Middle School 16:31.4 8:53/M 6  
53 (> 7) 400 Jaylee Conrod Woodside 16:31.6 8:53/M 6  
54 (> 7) 396 Chloe Hunter Woodside 16:31.8 8:53/M 6  
55 (< 5) 109 April Little Garrett Middle School 16:33.0 8:54/M 6  
56 (< 5) 129 Chloe Garcia Heritage Jr./Sr. High School 16:36.3 8:55/M 6  
57 41 267 Marlee Wenger Norwell Middle School 16:43.2 8:59/M 6  
58 42 363 Kelsey Sennett Summit Middle School 16:43.9 8:59/M 6  
59 43 142 Anna Heath Leo Middle School 16:46.1 9:01/M 6  
60 (< 5) 169 Emily Milholland Lutherun XC 16:47.7 9:01/M 6  
61 (> 7) 332 Grace Parsons St. Vincent 16:48.6 9:02/M 6  
62 44 263 Audrey Haiflich Norwell Middle School 16:54.8 9:05/M 6  
63 (> 7) 266 Annabelle Johnson Norwell Middle School 16:58.4 9:07/M 6  
64 45 195 Natasha Stockert Maple Creek 17:01.7 9:09/M 6  
65 (> 7) 271 Alexis Hartup Norwell Middle School 17:02.1 9:09/M 6  
66 (> 7) 146 Ava Stuckey Leo Middle School 17:04.1 9:11/M 6  
67 (< 5) 128 Piper Pierce Heritage Jr./Sr. High School 17:11.4 9:14/M 6  
68 (> 7) 327 Marie Beeber St. Vincent 17:14.3 9:16/M 6  
69 (> 7) 399 Reese Burton Woodside 17:22.4 9:20/M 6  
70 (> 7) 401 Addison Creech Woodside 17:23.0 9:21/M 6  
71 (> 7) 398 Mariah Billingsley Woodside 17:25.5 9:22/M 6  
72 (< 5) 67 Kaeli Christian East Noble 17:49.1 9:35/M 6  
73 (> 7) 141 Natalie Eary Leo Middle School 17:49.8 9:35/M 6  
74 (> 7) 322 Lucy Scudder St. Vincent 17:50.6 9:35/M 6  
75 (> 7) 407 Makayla McConahay Woodside 18:03.6 9:42/M 6  
76 (> 7) 11 Brianna Steinbrenner Carroll Middle School 18:03.7 9:42/M 6  
77 46 362 Hannah Luckey Summit Middle School 18:11.5 9:47/M 6  
78 (< 5) 108 Teagan Koble Garrett Middle School 18:17.5 9:50/M 6  
79 (> 7) 4 Kailey Hall Carroll Middle School 18:40.3 10:02/M 6  
80 (> 7) 402 Holland Edgar Woodside 18:47.2 10:06/M 6  
81 (< 5) 107 Trinity Burns Garrett Middle School 18:51.2 10:08/M 6  
82 (> 7) 397 Jasmine Barnes Woodside 18:57.1 10:11/M 6  
83 47 364 Ella Thorson Summit Middle School 18:57.9 10:11/M 6  
84 (> 7) 5 Molly Hendrickson Carroll Middle School 18:59.3 10:12/M 6  
85 (> 7) 323 Cecelia Weber St. Vincent 19:01.2 10:13/M 6  
86 (> 7) 261 Ava Richardson Norwell Middle School 19:26.6 10:27/M 6  
87 (> 7) 414 Addison Wendland Woodside 19:46.4 10:38/M 6  
88 (> 7) 187 Elizabeth Allen Maple Creek 19:52.9 10:41/M 6  
89 (> 7) 413 Brooke Webb Woodside 20:45.3 11:09/M 6  
90 (> 7) 12 Makia Tracy Carroll Middle School 20:47.6 11:10/M 6  
91 (> 7) 403 Mariah Fincher Woodside 20:52.0 11:13/M 6  
92 (> 7) 194 Mariah Stekier Maple Creek 20:56.8 11:15/M 6  
93 (> 7) 262 Ciera Hiester Norwell Middle School 21:12.4 11:24/M 6  
94 (< 5) 168 Maddie Goodwin Lutherun XC 23:51.2 12:49/M 6  
95 (> 7) 269 Jocelyn Hatchkiss Norwell Middle School 25:08.7 13:31/M 6  

Overall Finish List - Girls

7th Grade Girls

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 (< 5) 367 Elise Peckinpaugh Summit Middle School 12:28.1 6:42/M 7  
2 1 149 Chloe Hogue Leo Middle School 12:47.5 6:52/M 7  
3 2 147 Audrey Abel Leo Middle School 12:51.2 6:55/M 7  
4 (< 5) 70 Rachel Becker East Noble 12:56.1 6:57/M 7  
5 3 151 Meron Kilgus Leo Middle School 13:18.8 7:09/M 7  
6 4 200 Jill Yoder Maple Creek 13:28.2 7:14/M 7  
7 5 274 Brooklynn Huss Norwell Middle School 13:34.5 7:18/M 7  
8 6 198 Tori Gloyd Maple Creek 13:41.3 7:21/M 7  
9 7 17 Paige Hout Carroll Middle School 13:44.4 7:23/M 7  
10 8 197 Aubrey Barb Maple Creek 13:50.3 7:26/M 7  
11 9 150 Sally Kissner Leo Middle School 14:03.4 7:33/M 7  
12 10 199 Kate Wallace Maple Creek 14:05.4 7:34/M 7  
13 11 248 Bella Buckler McCulloch Junior High 14:13.7 7:39/M 7  
14 12 152 Olivia Lashure Leo Middle School 14:15.5 7:40/M 7  
15 (< 5) 72 Cady Smith East Noble 14:30.1 7:48/M 7  
16 13 415 Reagan Albers Woodside 14:32.9 7:49/M 7  
17 14 421 Audrey Seitz Woodside 14:34.8 7:50/M 7  
18 15 193 Bella Hilaski Maple Creek 14:38.2 7:52/M 7  
19 16 278 Madalynn Reinhard Norwell Middle School 14:41.5 7:54/M 7  
20 17 277 Allie Shepherd Norwell Middle School 14:47.6 7:57/M 7  
21 18 16 Kata Harmon Carroll Middle School 14:51.1 7:59/M 7  
22 (< 5) 130 Lydia Geise Heritage Jr./Sr. High School 15:03.5 8:05/M 7  
23 19 24 Adelyn Walker Carroll Middle School 15:07.9 8:08/M 7  
24 20 417 Elly Kiess Woodside 15:09.7 8:09/M 7  
25 21 14 Ainsley Mitchell Carroll Middle School 15:11.8 8:10/M 7  
26 (< 5) 477 Katelyn Tillbury Summit Middle School 15:12.8 8:10/M 7  
27 22 153 Gabby Paglione Leo Middle School 15:13.2 8:11/M 7  
28 23 416 Myah Hibiske Woodside 15:28.2 8:19/M 7  
29 24 249 Emily Luckey McCulloch Junior High 15:34.8 8:22/M 7  
30 25 253 Tajia Alsup McCulloch Junior High 15:35.0 8:23/M 7  
31 (< 5) 366 Aurelia Moore Summit Middle School 15:58.5 8:35/M 7  
32 26 418 Mackenzie McConahay Woodside 16:10.1 8:42/M 7  
33 27 15 Madelynn Furniss Carroll Middle School 16:14.2 8:44/M 7  
34 (< 5) 335 Ruth Simcox St. Vincent 16:14.4 8:44/M 7  
35 28 275 Makenzee Kahn Norwell Middle School 16:24.7 8:49/M 7  
36 (< 5) 368 Melody Thrasher Summit Middle School 16:30.3 8:52/M 7  
37 29 252 Halle Larson McCulloch Junior High 16:32.2 8:53/M 7  
38 30 250 Tori Beal McCulloch Junior High 16:44.3 9:00/M 7  
39 (< 5) 71 Rachel Hand East Noble 16:46.5 9:01/M 7  
40 (< 5) 334 Dara Hinsch St. Vincent 16:51.1 9:04/M 7  
41 31 251 Molly Steenberg McCulloch Junior High 16:52.0 9:04/M 7  
42 32 154 Erica Pulfer Leo Middle School 16:52.6 9:04/M 7  
43 (< 5) 111 Kirsten Vaughan Garrett Middle School 17:01.7 9:09/M 7  
44 33 18 Kaitlyn Meyer Carroll Middle School 17:31.3 9:25/M 7  
45 34 21 Maddisyn Sims Carroll Middle School 17:34.0 9:27/M 7  
46 35 420 Bethany Perkins Woodside 17:57.6 9:39/M 7  
47 36 276 Kennedy Privett Norwell Middle School 18:10.1 9:46/M 7  
48 (> 7) 148 Macy Bair Leo Middle School 18:26.0 9:55/M 7  
49 37 419 Ella Nix Woodside 18:40.9 10:02/M 7  
50 (< 5) 336 Olivia Weber St. Vincent 21:52.4 11:45/M 7  
51 (> 7) 422 Sophia Wulliman Woodside 22:34.8 12:08/M 7  

Overall Finish List - Girls

8th Grade Girls

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 (< 5) 157 Eden Norris Leo Middle School 11:35.4 6:14/M 8  
2 (< 5) 155 Renee Beaubien Leo Middle School 12:16.3 6:36/M 8  
3 (< 5) 112 Nataley Armstrong Garrett Middle School 12:25.7 6:41/M 8  
4 (< 5) 203 Ava Leimkuhler Maple Creek 12:35.2 6:46/M 8  
5 1 27 Madalyn Ruch Carroll Middle School 12:39.4 6:48/M 8  
6 (< 5) 158 Taylor Stine Leo Middle School 12:42.7 6:50/M 8  
7 (< 5) 202 Mckenzie Bright Maple Creek 12:46.2 6:52/M 8  
8 2 75 Annabella Brown East Noble 12:52.9 6:55/M 8  
9 (< 5) 372 Payton Schaefer Summit Middle School 12:53.5 6:56/M 8  
10 3 285 Ainsley Melcher Norwell Middle School 12:55.1 6:57/M 8  
11 (< 5) 371 Mary McArdle Summit Middle School 12:57.5 6:58/M 8  
12 4 340 Mary Baumgartner St. Vincent 12:59.4 6:59/M 8  
13 5 280 Emma Dummer Norwell Middle School 13:01.9 7:00/M 8  
14 (< 5) 369 Mia Faber Summit Middle School 13:07.6 7:03/M 8  
15 6 338 Paige Aselage St. Vincent 13:10.9 7:05/M 8  
16 7 73 Kyndal Mynhier East Noble 13:11.8 7:05/M 8  
17 (< 5) 156 Macey Fisher Leo Middle School 13:18.2 7:09/M 8  
18 (< 5) 204 Brook Pocock Maple Creek 13:19.1 7:10/M 8  
19 8 74 Alivya McAllister East Noble 13:23.3 7:12/M 8  
20 9 345 Ella Grashoff St. Vincent 13:32.6 7:17/M 8  
21 (< 5) 370 Sarah Faley Summit Middle School 13:58.5 7:31/M 8  
22 10 427 Lauren Richards Woodside 14:09.4 7:36/M 8  
23 (< 5) 171 Zoie Taylor Lutherun XC 14:11.7 7:38/M 8  
24 11 283 Ava Johnson Norwell Middle School 14:13.9 7:39/M 8  
25 12 284 Felicia Haddix Norwell Middle School 14:15.7 7:40/M 8  
26 13 348 Emily Szczepanski St. Vincent 14:17.2 7:41/M 8  
27 14 78 Alondra Loera East Noble 14:19.3 7:42/M 8  
28 15 347 Kelly Shea St. Vincent 14:32.6 7:49/M 8  
29 16 342 Abagail Carlin St. Vincent 14:35.5 7:50/M 8  
30 17 349 Veronica Zehr St. Vincent 14:44.2 7:55/M 8  
31 18 424 Kiera Hunter Woodside 14:44.7 7:55/M 8  
32 (> 7) 343 Lauren Clark St. Vincent 15:06.5 8:07/M 8  
33 (< 5) 131 Maleah Hermann Heritage Jr./Sr. High School 15:09.9 8:09/M 8  
34 19 28 Abby Scholz Carroll Middle School 15:12.5 8:10/M 8  
35 20 25 Lilionna Domenech Carroll Middle School 15:12.7 8:10/M 8  
36 21 76 Paige Anderson East Noble 15:21.7 8:15/M 8  
37 22 425 Corbin Klaehen Woodside 15:24.5 8:17/M 8  
38 (< 5) 132 Mackenzie Pierce Heritage Jr./Sr. High School 15:28.4 8:19/M 8  
39 (< 5) 113 Chloe Best Garrett Middle School 15:28.6 8:19/M 8  
40 23 426 Katherine Kruger Woodside 15:31.1 8:21/M 8  
41 24 286 Riley Merideth Norwell Middle School 15:39.0 8:25/M 8  
42 25 281 Allyson Ridenour Norwell Middle School 15:46.4 8:29/M 8  
43 26 282 Lillie Mitchell Norwell Middle School 16:00.8 8:36/M 8  
44 (> 7) 344 Kennedy Court St. Vincent 16:19.5 8:46/M 8  
45 27 77 Courtney Cooper East Noble 16:19.8 8:46/M 8  
46 (> 7) 346 Marie Scudder St. Vincent 17:01.0 9:09/M 8  
47 28 26 Kaitlyn Labenberg Carroll Middle School 17:59.2 9:40/M 8  
48 29 29 Emma Walker Carroll Middle School 19:22.4 10:25/M 8  
49 (< 5) 114 Eriana Schmidt Garrett Middle School 19:44.5 10:37/M 8  
50 30 423 Keely Groholski Woodside 20:27.3 11:00/M 8  
51 (> 7) 339 Jessica Bailey St. Vincent 21:49.3 11:44/M 8  
52 (> 7) 337 Ashley Adams St. Vincent 22:44.8 12:13/M 8  

Overall Finish List - Boys

6th Grade Boys

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 44 Liam Ormiston Carroll Middle School 12:18.0 6:37/M 6  
2 2 437 Tyler Isenberger Woodside 12:26.6 6:41/M 6  
3 3 210 Jack Potchka Maple Creek 12:50.9 6:54/M 6  
4 4 378 Christian Scott Summit Middle School 12:52.5 6:55/M 6  
5 (< 5) 115 Luke Coffman Garrett Middle School 12:54.9 6:56/M 6  
6 5 211 Andrew Potter Maple Creek 12:58.5 6:58/M 6  
7 6 441 Tim Ruppert Woodside 13:00.8 6:59/M 6  
8 7 36 Aidan Church Carroll Middle School 13:06.7 7:03/M 6  
9 8 206 Tyler Arens Maple Creek 13:11.8 7:05/M 6  
10 9 205 Andrew Walker Maple Creek 13:19.4 7:10/M 6  
11 10 213 Shaun Turney Maple Creek 13:24.6 7:12/M 6  
12 11 172 Max Adair Lutherun XC 13:26.2 7:13/M 6  
13 12 31 Tyler Beuchel Carroll Middle School 13:28.7 7:14/M 6  
14 13 353 Will Kleber St. Vincent 13:34.6 7:18/M 6  
15 (< 5) 160 Kayden Knoblach Leo Middle School 13:36.6 7:19/M 6  
16 (< 5) 81 Owan Tackett East Noble 13:39.3 7:20/M 6  
17 14 32 Gregory Beuchel Carroll Middle School 13:40.2 7:21/M 6  
18 15 429 Tyler Hess Woodside 13:46.9 7:24/M 6  
19 (< 5) 159 Brayden Gustafson Leo Middle School 13:52.9 7:27/M 6  
20 (< 5) 287 Josh Adam Norwell Middle School 13:54.3 7:28/M 6  
21 (< 5) 289 Cody Dunnuck Norwell Middle School 14:00.2 7:32/M 6  
22 16 443 Thomas Sidel Woodside 14:04.2 7:34/M 6  
23 17 174 Vaughn Hendrickson Lutherun XC 14:05.5 7:34/M 6  
24 18 379 Rowan Walsh Summit Middle School 14:10.5 7:37/M 6  
25 19 354 Joseph Perkins St. Vincent 14:19.2 7:42/M 6  
26 20 208 Todd Huynh Maple Creek 14:22.7 7:43/M 6  
27 21 207 Charles Basham Maple Creek 14:26.9 7:46/M 6  
28 22 438 Jacob Martin Woodside 14:43.5 7:55/M 6  
29 23 33 Ethan Bixby Carroll Middle School 14:44.4 7:55/M 6  
30 24 175 Grant Nix Lutherun XC 14:50.2 7:58/M 6  
31 25 351 Alex Gillespie St. Vincent 14:53.7 8:00/M 6  
32 26 43 Josue McLemore Carroll Middle School 14:57.3 8:02/M 6  
33 27 434 Boston Custer Woodside 14:57.5 8:02/M 6  
34 28 433 Ayden Cooper Woodside 14:58.2 8:03/M 6  
35 29 30 Sam Allen Carroll Middle School 15:00.2 8:04/M 6  
36 (> 7) 47 Andrew Sustek Carroll Middle School 15:02.5 8:05/M 6  
37 (> 7) 431 Noah Beall Woodside 15:05.4 8:07/M 6  
38 (> 7) 440 Nate Ross Woodside 15:09.5 8:09/M 6  
39 (> 7) 34 Ryan Byall Carroll Middle School 15:10.0 8:09/M 6  
40 (> 7) 39 Mason Johnson Carroll Middle School 15:12.5 8:10/M 6  
41 30 375 Eli Griffin Summit Middle School 15:19.0 8:14/M 6  
42 31 173 Luke Bieberich Lutherun XC 15:22.9 8:16/M 6  
43 32 352 Ben Keefer St. Vincent 15:25.8 8:17/M 6  
44 (> 7) 37 Jon Dingman Carroll Middle School 15:27.1 8:18/M 6  
45 33 350 Xavier Bieberich St. Vincent 15:29.1 8:19/M 6  
46 34 476 Austin Hann Summit Middle School 15:35.2 8:23/M 6  
47 (< 5) 80 Nolan Kloer East Noble 15:38.4 8:24/M 6  
48 (< 5) 119 Gavin Weller Garrett Middle School 15:39.5 8:25/M 6  
49 35 176 Kaleb Sheets Lutherun XC 15:54.8 8:33/M 6  
50 (> 7) 48 Aidan Thompson Carroll Middle School 16:02.4 8:37/M 6  
51 (> 7) 46 Caleb Smith Carroll Middle School 16:08.3 8:40/M 6  
52 (< 5) 480 Declan Taylor Norwell Middle School 16:22.0 8:48/M 6  
53 36 377 Jacob Myers Summit Middle School 16:40.1 8:58/M 6  
54 (> 7) 41 Cooper Leming Carroll Middle School 16:54.7 9:05/M 6  
55 (> 7) 436 Jarrett Green Woodside 17:00.5 9:08/M 6  
56 (> 7) 49 Jack Weiss Carroll Middle School 17:04.3 9:11/M 6  
57 37 479 Keegan Mooney Summit Middle School 17:07.5 9:12/M 6  
58 (< 5) 288 Aiden Curry Norwell Middle School 17:18.0 9:18/M 6  
59 (> 7) 432 Reuben Bowie Woodside 17:25.9 9:22/M 6  
60 38 478 Jason Ratiff Summit Middle School 17:43.0 9:32/M 6  
61 (> 7) 435 Graham Dewitte Woodside 17:46.8 9:33/M 6  
62 (> 7) 430 Logan Barnhardt Woodside 18:00.0 9:41/M 6  
63 (> 7) 374 Cameron Elder Summit Middle School 18:04.4 9:43/M 6  
64 (> 7) 442 Britton Shumard Woodside 18:05.0 9:43/M 6  
65 (> 7) 42 Claysen Mabey Carroll Middle School 18:06.5 9:44/M 6  
66 (> 7) 382 Ethan Widenhoefer Summit Middle School 18:25.0 9:54/M 6  
67 (> 7) 45 Nolan Rogers Carroll Middle School 18:46.6 10:05/M 6  
68 (> 7) 40 Kindja Kabangu Carroll Middle School 18:55.6 10:10/M 6  
69 (> 7) 38 Christian Domenech Carroll Middle School 18:57.2 10:11/M 6  
70 (> 7) 380 Ryan Weidler Summit Middle School 19:02.3 10:14/M 6  
71 (> 7) 376 Cj Majewski Summit Middle School 19:07.8 10:17/M 6  
72 (< 5) 117 Braden Koble Garrett Middle School 19:41.8 10:35/M 6  
73 (> 7) 428 Sammy Ash Woodside 19:45.6 10:37/M 6  
74 (> 7) 209 Myers Daniel Maple Creek 19:48.4 10:39/M 6  
75 (< 5) 116 Alex Custer Garrett Middle School 21:05.1 11:20/M 6  
76 (> 7) 439 Devin Norman Woodside 21:43.0 11:41/M 6  
77 (> 7) 35 Adriano Cardenas Carroll Middle School 23:33.1 12:40/M 6  
78 (< 5) 133 Dylan Hoffman Heritage Jr./Sr. High School 23:35.5 12:41/M 6  
79 39 184 Joshua Pollock Lutherun XC 1:50:41.9 59:30/M 6  

Overall Finish List - Boys

7th Grade Boys

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 215 Jacob Blackburn Maple Creek 11:12.0 6:01/M 7  
2 2 85 Carter Savoie East Noble 11:33.3 6:13/M 7  
3 3 86 Hunter Kline East Noble 11:53.0 6:23/M 7  
4 4 89 Robbie Rodgers East Noble 12:05.7 6:30/M 7  
5 5 448 Anthony Gery Woodside 12:07.2 6:31/M 7  
6 (< 5) 162 Gabe Steenman Leo Middle School 12:09.4 6:32/M 7  
7 6 451 Joey Hammes Woodside 12:12.6 6:34/M 7  
8 7 460 Grayson Welch Woodside 12:26.0 6:41/M 7  
9 8 299 Gabe Norris Norwell Middle School 12:29.1 6:43/M 7  
10 9 259 Alex Powell McCulloch Junior High 12:29.8 6:43/M 7  
11 10 221 Blake Nietert Maple Creek 12:32.5 6:44/M 7  
12 (< 5) 163 Blane Teusch Leo Middle School 12:33.0 6:45/M 7  
13 11 54 Jacob Kieffer Carroll Middle School 12:34.4 6:45/M 7  
14 12 217 Jacob Carmody Maple Creek 12:43.2 6:50/M 7  
15 13 452 Carson Heckman Woodside 12:48.3 6:53/M 7  
16 14 304 Logan Taylor Norwell Middle School 12:50.0 6:54/M 7  
17 15 256 Mario Jimenez McCulloch Junior High 13:02.1 7:00/M 7  
18 (< 5) 122 Tyler Gater Garrett Middle School 13:02.1 7:00/M 7  
19 16 295 Reeves Johnson Norwell Middle School 13:04.8 7:02/M 7  
20 (< 5) 386 Bryce Yoder Summit Middle School 13:13.3 7:06/M 7  
21 17 297 Marin Melcher Norwell Middle School 13:20.2 7:10/M 7  
22 18 87 Owen Ritchie East Noble 13:21.4 7:11/M 7  
23 19 257 Conner Smith McCulloch Junior High 13:23.6 7:12/M 7  
24 (< 5) 356 Dylan Keister St. Vincent 13:24.7 7:12/M 7  
25 20 254 Caleb Watkins McCulloch Junior High 13:26.0 7:13/M 7  
26 21 450 Keihland Haft Woodside 13:26.0 7:13/M 7  
27 22 458 Alex Tinnell Woodside 13:40.8 7:21/M 7  
28 23 214 Jackson Baumert Maple Creek 13:46.0 7:24/M 7  
29 24 459 Jack Webb Woodside 13:49.9 7:26/M 7  
30 25 51 Henry Burgette Carroll Middle School 13:57.8 7:30/M 7  
31 26 300 Sam Peterson Norwell Middle School 13:59.7 7:31/M 7  
32 (> 7) 449 Lucas Gilham Woodside 14:01.5 7:32/M 7  
33 (< 5) 124 Hudson Taylor Garrett Middle School 14:04.6 7:34/M 7  
34 (< 5) 177 Jonathan Clem Lutherun XC 14:06.6 7:35/M 7  
35 (< 5) 179 Kyle Sheets Lutherun XC 14:09.0 7:36/M 7  
36 27 222 Sam Robbins Maple Creek 14:11.8 7:38/M 7  
37 28 305 Zachary Waldman Norwell Middle School 14:17.3 7:41/M 7  
38 29 219 Daniel Jones Maple Creek 14:26.4 7:46/M 7  
39 (> 7) 447 Jackson Davis Woodside 14:29.0 7:47/M 7  
40 30 223 Colt Stockert Maple Creek 14:36.8 7:51/M 7  
41 31 293 Emerson Graft Norwell Middle School 14:36.8 7:51/M 7  
42 (> 7) 455 Matthew Norrod Woodside 14:47.9 7:57/M 7  
43 (> 7) 296 Bobby Kwandrans Norwell Middle School 14:49.1 7:58/M 7  
44 (> 7) 461 Micah Wood Woodside 14:51.0 7:59/M 7  
45 32 258 Ja'Shon Magers McCulloch Junior High 14:56.8 8:02/M 7  
46 33 255 Rylan Smithley McCulloch Junior High 14:59.8 8:03/M 7  
47 34 88 Cody Biddle East Noble 15:01.7 8:04/M 7  
48 (> 7) 294 Ethan Isch Norwell Middle School 15:04.7 8:06/M 7  
49 (< 5) 384 Sam Ratkos Summit Middle School 15:13.4 8:11/M 7  
50 (> 7) 220 Fisher Morrow Maple Creek 15:15.1 8:12/M 7  
51 (< 5) 481 Entry Late Lutherun XC 15:27.4 8:18/M 7  
52 (< 5) 178 Drew Scheiderer Lutherun XC 15:36.3 8:23/M 7  
53 (< 5) 355 Eric Delaney St. Vincent 15:45.4 8:28/M 7  
54 35 55 Sawyer Mattocks Carroll Middle School 15:45.4 8:28/M 7  
55 (> 7) 292 Ben Decker Norwell Middle School 15:50.5 8:31/M 7  
56 36 52 Caden Cochran Carroll Middle School 15:57.1 8:35/M 7  
57 37 260 Julian Davidson McCulloch Junior High 16:37.2 8:56/M 7  
58 38 53 Gage Gregersen Carroll Middle School 16:40.0 8:58/M 7  
59 (> 7) 456 Simon Price Woodside 16:47.9 9:01/M 7  
60 (> 7) 298 Coltin Mounsey Norwell Middle School 16:59.9 9:08/M 7  
61 (> 7) 454 Joshua Musch Woodside 17:00.6 9:08/M 7  
62 (< 5) 120 Owen Bullock Garrett Middle School 17:41.8 9:30/M 7  
63 39 50 Ron McLemore Carroll Middle School 17:51.6 9:36/M 7  
64 (> 7) 453 Noah Lively Woodside 18:09.4 9:45/M 7  
65 (< 5) 383 Thomas Hill Summit Middle School 18:09.8 9:45/M 7  
66 (< 5) 161 Conor Merrills Leo Middle School 18:16.9 9:49/M 7  
67 (> 7) 291 Cody Coyne Norwell Middle School 18:34.0 9:59/M 7  
68 (> 7) 446 Evan Clawson Woodside 18:35.1 9:59/M 7  
69 40 56 Zayne Overfield Carroll Middle School 18:39.6 10:02/M 7  
70 (> 7) 218 Wyatt Gray Maple Creek 18:39.8 10:02/M 7  
71 (> 7) 457 Daniel Schwab Woodside 18:44.6 10:04/M 7  
72 (< 5) 121 Michael Ellis Garrett Middle School 18:50.6 10:08/M 7  
73 (< 5) 134 Dagan Diez Heritage Jr./Sr. High School 20:16.1 10:54/M 7  

Overall Finish List - Boys

8th Grade Boys

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade  
1 1 61 Robert Lohman Carroll Middle School 10:20.0 5:33/M 8  
2 2 66 Jaxon Zollinger Carroll Middle School 10:42.0 5:45/M 8  
3 3 234 Seth Leininger Maple Creek 10:45.4 5:47/M 8  
4 4 245 Wayne Swing Maple Creek 10:55.6 5:52/M 8  
5 (< 5) 125 Tanner McMain Garrett Middle School 10:57.5 5:53/M 8  
6 5 469 Karson Jenkins Woodside 11:10.2 6:00/M 8  
7 (< 5) 165 Tyler Hartleroad Leo Middle School 11:16.3 6:03/M 8  
8 6 246 Jackson Todor Maple Creek 11:20.7 6:06/M 8  
9 (< 5) 180 Dan Adair Lutherun XC 11:20.9 6:06/M 8  
10 7 472 Chase Molden Woodside 11:29.5 6:10/M 8  
11 8 306 Kaden Cook Norwell Middle School 11:37.1 6:15/M 8  
12 9 237 Josh Miller Maple Creek 11:49.6 6:21/M 8  
13 10 238 Nate Miller Maple Creek 11:52.6 6:23/M 8  
14 11 65 Zander Souder Carroll Middle School 11:58.5 6:26/M 8  
15 (< 5) 166 Drake Sander Leo Middle School 11:59.5 6:27/M 8  
16 (< 5) 358 Harrison Garcia St. Vincent 12:02.9 6:28/M 8  
17 12 392 Jude Minich Summit Middle School 12:06.9 6:30/M 8  
18 13 100 Owen Chambers East Noble 12:09.1 6:32/M 8  
19 14 239 Jackson Million Maple Creek 12:10.1 6:32/M 8  
20 15 240 Mullett Brendon Maple Creek 12:12.5 6:34/M 8  
21 16 92 Evan Eggering East Noble 12:15.5 6:35/M 8  
22 17 312 Jakob Peterson Norwell Middle School 12:27.6 6:42/M 8  
23 18 95 Kayden Fuller East Noble 12:31.4 6:44/M 8  
24 19 471 Thomas Kuras Woodside 12:40.0 6:49/M 8  
25 (> 7) 244 Evan Roberts Maple Creek 12:41.5 6:49/M 8  
26 20 313 Andrew Renninger Norwell Middle School 12:46.1 6:52/M 8  
27 21 395 Jeremiah Zehr Summit Middle School 12:50.1 6:54/M 8  
28 22 390 Aiden House Summit Middle School 12:52.5 6:55/M 8  
29 23 474 Caleb Wood Woodside 12:54.0 6:56/M 8  
30 24 465 Hudson Graf Woodside 12:56.0 6:57/M 8  
31 25 387 Ethan Baitz Summit Middle School 12:58.5 6:58/M 8  
32 (> 7) 236 Jake McGrath Maple Creek 13:02.6 7:00/M 8  
33 26 93 Edwin Aguirre East Noble 13:04.6 7:02/M 8  
34 (< 5) 135 Ethan Hoffman Heritage Jr./Sr. High School 13:09.7 7:04/M 8  
35 27 105 Austin Straessle East Noble 13:11.4 7:05/M 8  
36 28 64 Ben Smith Carroll Middle School 13:13.8 7:06/M 8  
37 29 57 Elijah Andress Carroll Middle School 13:15.3 7:07/M 8  
38 30 393 Trevor Nadeau Summit Middle School 13:17.6 7:08/M 8  
39 (> 7) 243 Aarron Parr Maple Creek 13:20.9 7:10/M 8  
40 31 97 Riley Spencer East Noble 13:21.0 7:11/M 8  
41 32 316 Toby Zhao Norwell Middle School 13:21.9 7:11/M 8  
42 (> 7) 227 Josiah Ernest Maple Creek 13:24.0 7:12/M 8  
43 33 463 Justin Asher Woodside 13:26.8 7:13/M 8  
44 (> 7) 233 Nick Kiplinger Maple Creek 13:27.2 7:14/M 8  
45 (> 7) 232 Tom Huynh Maple Creek 13:32.0 7:17/M 8  
46 34 62 Frankie Marra Carroll Middle School 13:39.8 7:20/M 8  
47 35 467 Joel Hembree Woodside 13:40.2 7:21/M 8  
48 (< 5) 357 Thomas Brita St. Vincent 13:46.8 7:24/M 8  
49 36 309 Trent Ingram Norwell Middle School 13:47.4 7:25/M 8  
50 (> 7) 247 Patrick Wargo Maple Creek 14:03.8 7:33/M 8  
51 37 59 Chris Hobbs Carroll Middle School 14:05.8 7:34/M 8  
52 38 96 Ian Torres East Noble 14:06.3 7:35/M 8  
53 (> 7) 98 Dillon Yahne East Noble 14:09.0 7:36/M 8  
54 (> 7) 63 Nick McKinley Carroll Middle School 14:12.6 7:38/M 8  
55 39 391 Ben Johnson Summit Middle School 14:20.1 7:42/M 8  
56 40 307 Andrew Eubank Norwell Middle School 14:20.2 7:42/M 8  
57 (< 5) 167 Ethan Sumney Leo Middle School 14:21.2 7:43/M 8  
58 (> 7) 102 Drew Sillaway East Noble 14:24.1 7:45/M 8  
59 (< 5) 185 William McLain Lutherun XC 14:31.6 7:48/M 8  
60 (> 7) 228 Parker Evans Maple Creek 14:48.0 7:57/M 8  
61 (< 5) 186 Ethan Wentland Lutherun XC 14:55.9 8:01/M 8  
62 (> 7) 235 Quinton Lewis Maple Creek 15:01.7 8:04/M 8  
63 41 389 Ethan Gersos Summit Middle School 15:01.8 8:04/M 8  
64 (> 7) 466 Caleb Harter Woodside 15:01.9 8:04/M 8  
65 (< 5) 182 Jake Loggins Lutherun XC 15:07.2 8:08/M 8  
66 (> 7) 473 Buddy Schreiber Woodside 15:11.0 8:10/M 8  
67 (> 7) 224 Brad Bodecker Maple Creek 15:26.1 8:18/M 8  
68 (> 7) 475 Alex Wright Woodside 15:29.2 8:19/M 8  
69 (> 7) 231 Kyle Goeglein Maple Creek 15:31.2 8:21/M 8  
70 (> 7) 470 Evan Karst Woodside 15:31.8 8:21/M 8  
71 (> 7) 225 Simon Carpenter Maple Creek 16:04.2 8:38/M 8  
72 (< 5) 136 Cade Hetler Heritage Jr./Sr. High School 16:10.5 8:42/M 8  
73 (> 7) 394 Brenden Nuttle Summit Middle School 16:12.7 8:43/M 8  
74 42 308 Carson Hiester Norwell Middle School 16:25.3 8:50/M 8  
75 (> 7) 60 Jacob Labenberg Carroll Middle School 16:31.6 8:53/M 8  
76 (> 7) 226 Josh Clark Maple Creek 17:36.6 9:28/M 8  
77 (> 7) 230 Adrian Gerhartt Maple Creek 17:44.4 9:32/M 8  
78 (< 5) 164 Jonah Blankenhorn Leo Middle School 18:15.9 9:49/M 8  
79 (> 7) 101 Josh Prater East Noble 18:26.4 9:55/M 8  
80 (< 5) 359 Alex Zedaker St. Vincent 18:26.7 9:55/M 8  
81 (> 7) 468 Brandt Irvin Woodside 18:31.6 9:57/M 8  
82 (> 7) 310 Davis Miller Norwell Middle School 19:30.6 10:29/M 8